Kanadyjsko-Polski Instytut Badawczy

The Canadian Polish Research Institute

Zał. 1956

Wydarzenia

Stan Skrzeszewski, historyk, poeta i członek Kanadyjsko-Polskiego Instytutu Badawczego zeprazentował wykład Fascynująca historia żołnierzy polskich walczących w wojnie 1812. Spotkanie odbyło się we wtorek, 9 maja 2017 o godz. 19:00 w Konsulacie Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Toronto.

 

Reflection II

BRD

 

Niezwykle ciekawe spotkanie dyskusyjne poświęcone ruchowi Black Ribbon Day oraz promocji książki na ten temat autorstwa dr. Edwarda Sołtysa odbyło się w czwartek, 31 marca 2016, na University of Toronto. Specjalnymi gośćmi wieczoru byli Markus Hess, Marek Celiński, Laas Leivat i Edward Sołtys. Wykład historyczny wygłosił prof. Piotr Wróbel z Wydziału Historii University of Toronto.


19 listopada, 2015 roku o godz. 19.00 miał miejsce drugi wykład organizowany w ramach obchodów 60-lecia Kanadyjsko-Polskiego Instytutu Badawczego. Gościem wieczoru była Krystyna Starczak-Kozłowska, znana wśród torontońskiej publiczności dziennikarka, pisarka i publicystka. Zaprezentowaliśmy jej nową książkę pt. Kanada uskrzydlona polskością - almanach wybitnych postaci torontońskiej Polonii.

Reflection II

TIBF

Kanadyjsko-Polski Instytut Badawczy i Konsulat Generalny RP zaprezentowali polskie stoisko podczas Toronto International Book Fair, November 14-16, 2014 w Metro Toronto Convention Centre.

W czasie targów najznakomitsi kanadyjscy polskiego pochodzenia podpisywali swoje książki: Eva Stachniak, Andrew Borkowski, Jowita Bydlowska and Ania Szado.

Nasz Instytut zaprezentował swoje publikacje angielskojęzyczne, w tym dwie najnowsze książki: Black Ribbon Day autorstwa dr. Edwarda Sołtysa (2014) oraz An Ordinary Move. Memoirs of Polish Immigrants to Canada 1988-2012 pod red. J. Kozaka & J. Lustańskiej (2014).Reflection 1


Reflection 1

Zapraszamy na niezwykłe, niecodziennie spotkanie ze znanymi literatami polskiego pochodzenia. Gośćmi poranka będą: Aga Maksimowska, Andrew Borkowski, Ania Szado, Eva Stachniak i Jowita Bydłowska.

Dołącz do nas na Facebooku nie przegap okazji na osobiste spotkanie z pisarzami!

Czytasz prasę polonijną? Słuchasz radia lub oglądasz telewizję polonijną? Przyjdź i włącz się do dyskusji na temat polonijnych środków masowego przekazu. Goście specjalni: Andrzej Kumor, Marek Kusiba, Wojciech Śniegowski, Jan Wichrowski. Spotkanie poprowadzi Jacek Kozak.

Dołącz do nas Facebooku i przyjdź na spotkanie dyskusyjne!Promocja książki pod redakcją prof. Ryszarda Sokołoskiego z University of Ottawa pt. The Latest Poles. Reflections of Polish Immigrants to Canada in the 1980s odbyła się w sobotę 27 września 2014 o godz. 18:00 w siedzibie Konsulatu przy 2603 Lakeshore Blvd. West w Toronto. Jest to tłumaczenie pamiętników imigrantów Ale i słaby nie zginie wydanych poprzednio przez Kanadyjsko-Polski Instytut Badawczy.

Relacja z tego spotkania w tygodniku "Goniec" - Ciekawe, bo o nas

Women's College Research Institute

Canadian Trek of Polish Culture

Wraz z Konsulatem Generalnym RP w Toronto i Instytutem Badawczym ECHO zorganizowaliśmy prezentację książki dr Jadwigi Kaczmarzyk-Byszewskiej pt. Canadian Trek of Polish Culture. Spotkanie odbyło się 21 marca 2014 r. (piątek), o godz. 19.00, w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto, 2603 Lakeshore Blvd.

 


Conference on Polonia 2013

Z wielką przyjemnością informujemy, że multidyscyplinarna konferencja "Between Past and Future: Culture, Heritage and Community Development of Polonia in Towns and Small Cities" odbyła się w dniach 25-28 lipca 2013, w Sydney, Nowa Szkocja, w Kanadzie. Konferencja była współorganizowana przez Cape Breton University i Kanadyjsko-Polski Instytut Badawczy. Więcej informacji na stronie internetowej konferencji.


Women's College Research Institute

Kanadyjsko-Polski Instytut Badawczy wraz z Konsulatem Generalnym RP w Toronto zorganizował prezentację książki Jacka Kozaka pt. How the Polish Created Canada. Spotkanie miało miejsce 26 października 2012 r. (piątek), o godz. 19.00, w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto, 2603 Lakeshore Blvd.


14 września 2012, w Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej przy 2603 Lakeshore Blvd. West w Toronto odbył się kolejny odczyt współorganizowany przez Kanadyjsko-Polski Instytut Badawczy. Tym razem była to prezentacja książki dr Jadwigi Byszewskiej pt. Gościńcami Kanady na tropach polskiej kultury.

Women's College Research Institute

W piątek, 20 kwietnia 2012, w Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej przy 2603 Lakeshore Blvd. West w Toronto odbył się odczyt Agnieszki Szewczyk z Loughborough University (Wielka Brytania) na temat Polish graduate migrants in England - stepping stone mobility.


W dniach 17-18 września 2011 miał miejsce Festiwal Polski na Roncesvalles Ave. Nasz Instytut miał stoisko, na którym sprzedawał swoje publikacje.


We wtorek, 26 kwietnia 2011, o godzinie 19:00 w Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej przy 2603 Lakeshore Blvd. West w Toronto odbyła się prezentacja książki dr Joanny Lustańskiej pt. Język polonijny w Kanadzie.


Canada 150

ZAMÓW KSIĄŻKI ONLINEZBIORY INSTYTUTU


BIULETYN


WYDARZENIA


LINKI

Member Login

UserID:
Password: