Kanadyjsko-Polski Instytut Badawczy

The Canadian Polish Research Institute

Zał. 1956

Współpraca z innymi archiwami

Kanadyjsko-Polski Instytut Badawczy współpracuje z innymi archiwami w Kanadzie. Początkowo część dokumentów została przekazana przez Instytut oraz przez osoby prywatne Publicznym Archiwom w Ottawie. Jednakże taka praktyka doprowadziła do tego, że Instytut zaczął tracić kontrolę nad tym, co było archiwizowane, lub też dowiadywał się o danych dokumentach dopiero po ich złożeniu w archiwach. Ponadto okazało się, że część dokumentów została zdeponowanych właśnie w Ottawie, podczas gdy na przykład dokumenty na temat osadnictwa Kaszubów w okolicy Opeongo Road, w tym lista osadników, którzy otrzymali tam przydziały ziemi, zostały przekazane archiwom ontaryjskim i Kongresowi Polonii Kanadyskiej.

W latach 1976-1978 Instytut nawiązał bliską współpracę z Ontario Archives i Multicultural History Society of Ontario, które jest z nimi zafiliowane. Ta współpraca była owocna dla obu stron - Ontario Archives otrzymywał depozyt od Instytutu, w zamian za to Instytut miał zapewnioną fachową konserwację swoich dokumentów oraz ich prawidłowe zakatalogowanie i rejestrację.

W latach 80. XX w., Instytut podarował część swoich materiałów, szczególnie tych dotyczących danych statystycznych przed- i powojennej Polski, na ręce University of Toronto. Warto również wspomnieć, że w październiku 1990 roku National Archives zorganizowały w Ottawie wystawę poloników.


Canada 150

ZAMÓW KSIĄŻKI ONLINEZBIORY INSTYTUTU


BIULETYN


WYDARZENIA


LINKI

Member Login

UserID:
Password: